Portal dla pisarzy i wydawców

Irena Kwiatkowska i znani sprawcy
12-09-22

Irena Kwiatkowska i znani sprawcy - Roman Dziewoński

Pomimo tego, że lata mijają nieubłaganie, to o pewnych osobach się nie zapomina. Niezależnie od tego, czy są one, czy już można mówić o nich w czasie przeszłym. Za swoje kreacje aktorskie zasłużyli oni na wyróżnienie. Wśród takich osób o których Polska nie może zapomnieć, jest Irena Kwiatkowska.

Książka Irena Kwiatkowska i znani sprawcy to ciekawa propozycja dla tych wszystkich osób, jakie doceniają talent aktorski. Pomimo tego, że aktorka zmarła w 2011 roku, kraj o niej nie zapomniał. O jej biografię postanowił pokusić się Roman Dziewoński, jaki przywołuje wiele znanych ról. W tym chociażby Kobietę Pracującą z "Czterdziestolatka", czy też Makowskiej z „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. Nie tylko wspominane są tu jej największe role, ale także postanowiły opowiedzieć o niej osoby, które miały przyjemność z nią jeszcze pracować, czyli Piotr Fronczewski, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Dziewoński i Jan Kobuszewski. Warto wspomnieć jeszcze raz Irenę Kwiatkowską.

Autor

Szymon Rutkowski

Szymon wydał swoją pierwszą książkę w 2008 roku. Teraz dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z aspirującymi pisarzami.

Ostatnio dodane